Blagoslov kruha i krušnih proizvoda

Kruna ovotjednih aktivnosti obilježavanja Dana kruha u vrtiću današnji je blagoslov kruha i krušnih proizvoda. Za ovaj dan pripremali smo se različitim aktivnostima. Tako su djeca uz stihove, priče, likovni izričaj, pjesme te praktične i radne aktivnosti miješenja tijesta doživjela važnost kruha za život.

Danas je, zahvaljujući djeci i roditeljima prebogati svečarski stol u vrtićkoj dvorani blagoslovio naš župnik, fra Zoran Bibić.

„Kruh nam je hrana s neba, svakog dana svima treba. Daj nam Bože kruha dosta za domaćeg i za gosta“. Riječi su ovo molitve djece naše vjerske skupine kojoj su se pridružili i ostali mališani koji je znaju.

Nakon blagoslova, molitve  i zahvale te pjesama posvećenih kruhu i onima koji ga spravljaju djeca su s odgojiteljicama po skupinama blagovala blagoslovljene krušne proizvode, a po odlasku kući ponudit će i roditelje.

Tekst: Marina Lazar

Fotografije: Snježana Kanđera i Valentina Vondrak