Hrvatski Olimpijski dan 2017

I mi, najmlađi, na svoj način svake godine obilježavamo Hrvatski olimpijski dan, popularno      (i simbolično) nazvan HOD. Ovo je dan koji je posvećen datumu utemeljenja Hrvatskog olimpijskog odbora (10. rujna). Manifestacija promiče važnost bavljenja sportskom aktivnošću, olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja. Naravno, nama je važno i na prvom mjestu kretanje, igra i dobra zabava uz poštivanje dogovorenih pravila lijepog i sportskog ponašanja. Vanjska poveznica ove tradicionalne manifestacije je bijela majica kao simbol „zastave prijateljstva“, odnosno olimpijske zastave koja je uz ucrtane krugove opće prihvaćen olimpijski simbol koji nosi poruku prijateljstva, mira i fair playa. Sve su ovo vrijednosti koje promoviramo u vrtiću od najranije dobi, ne samo kroz današnje aktivnosti provedene u sklopu HOD-a. A provedeno je: PPT prikaz svih olimpijskih sportova uz davanje informacija djeci kako su olimpijske igre izgledale nekada, a kako je to danas, podizanje zastave i slušanje državne i vrtićke himne, različite natjecateljske aktivnosti i igre loptom te šetnja gradom u kojoj je sudjelovalo oko 160 djece obučene u bijele majice.

Kako fotografije govore više od riječi, evo dijela današnjih aktivnosti:

Nema slika u ovoj galeriji.

Tekst: Marina Lazar

Fotografije: Marina Lazar i Jelena Brkić