DSC_0385

U Dječjem vrtiću Zvončić Našice-Grad Našice njeguje se baština i tradicionalni običaji našega kraja. Ove godine, po prvi puta, odgojiteljice Jasna Majer i Mirna Puhanić, u dogovoru s roditeljima, realizirale su aktivnost pečenja slanine i kobasice.

Za svako dijete pripremljen je ražanj, a po izboru djece slanina ili neka vrsta kobasice. Bio je to veseo doživljaj i jedno novo iskustvo. Svako dijete je s radošću i nestrpljenjem okretalo svoj ražanj i uz česta pitanja je li skoro gotovo, čekalo trenutak kada će moći probati rezultat svoga rada. Degustaciji su se priključile još dvije skupine: mlađa „šljivice“ i srednja „bubamare“sa svojim odgojiteljicama. Ovo je još jedan dokaz kako i djeca  mogu pripremiti hranu za svoje prijatelje. Pri ruci se našao i majstor Nikola Dendis koji je vodio brigu o vatri te pedagoginja Marina  Lazar i ravnateljica Snježana Kanđera koje su pomagale u pečenju. Još jedan običaj našega kraja sigurno će i ubuduće naći mjesto u našim aktivnostima.

[Best_Wordpress_Gallery id=”7″ gal_title=”Pecenje slanine u Vrticu”]

Tekst: Jasna Majer