Osvojeno 1. mjesto na likovnom natječaju „Velikani hrvatske prošlosti“

Na likovnom natječaju „Velikani hrvatske prošlosti“ prvo mjesto je osvojila naša Loreta, polaznica skupine „Bubamara“, odgojiteljica Jasne Resler i Draženke Marček, pod mentorstvom D. Marček. Čestitke!

Organizatori natječaja su bili Osnovna škola Grigora Viteza i Dječji vrtić „Iskrica“ iz Zagreba. Cilj istoga je bio poticanje kreativnosti kod djece, razvijanje mogućnosti prikaza ljudskog lika te upoznavanje s velikanima naše prošlosti koji su ostavili neizbrisiv trag, čija djela i danas žive. Djeci je inspiracija bila Marija Jurić Zagorka i njezino stvaralaštvo. Likovnim izričajem, tehnikom kemijske olovke, djeca vrtića i škola prenijela su svoje doživljaje o još jednoj vrijednoj osobi, utkanoj u povijest.

Tekst: Snježana Kanđera

Fotografije: ustupljene