Odgojno-obrazovna skupina „Leptirić” ugostila je mag. med. teh. Željku Gjurić, medicinsku sestru iz Opće županijske bolnice Našice. Gošća je educirala djecu o zdravim i kulturno-higijenskim navikama: kako kihati i kašljati s obzirom na okolinu i koliko je važna higijena ruku, kako se zaštititi od bolesti. Sestra Željka je  objasnila da se ne trebaju bojati “bijele kute”. Kroz igru s djecom pokazala je kako se zamataju ruke te su djeca izrazila želju da i njih „zamota” jer su se „ozlijedila”. Slijedila je mala radionica crtanja bakterija. U goste je došla i odgojno-obrazovna skupina „Kruškice” s kolegicom Jadrankom Lukavski. Djeca su za svoju gošću s radošću izradila prigodne poklone kao sjećanje na ovaj susret.

Tekst i fotografije:

Željka Moguš, odgojiteljica