Hrvatski olimpijski dan

Polaznici našega vrtića su u pratnji odgojiteljica i stručnog tima danas prošetali gradom. Na taj način su, kao i prijašnjih godina, obilježili Hrvatski olimpijski dan, 10. rujna. Kod fontane ih je dočekao gradonačelnik Josip Miletić koji je sve pozdravio i dao podršku aktivnostima koje se  realiziraju s djecom. Nakon šetnje, u dvorištu vrtića, djeca su nastavila s veselim sportskim igrama.

Inače, u vrtiću se kontinuirano i svakodnevno provode različiti sadržaji koji utječu na zdravstveni, tjelesni, emocionalni, spoznajni i kreativni razvoj djece i koji pozitivno djeluju na cjelokupni razvoj mališana. Stvaranje navika aktivnog bavljenja sportom, od najranijih dana prema osobnim afinitetima i mogućnostima, jedan je od primarnih zadataka odgojno-obrazovnog procesa predškolskog odgoja.

Tekst i fotografije: Snježana Kanđera,                                                                                    magistra predškolskog odgoja