U našem voćnjaku

Vrijeme je rezidbe voćaka.

Lijepo, sunčano vrijeme iskoristili smo i ove godine te se prihvatili posla u našem voćnjaku. Skupina Kuškice odgojiteljica Jadranka Lukavski i Ljiljana Fehir marljivo je uređivala oko stabala koja će roditi mirisnim plodovima.

Uz stručnu pomoć domaćice Jelene Fišer i domara Nikole Dendisa posao je uspješno dovršen. Djeca su sudjelovala u nošenju odrezanih grana do mjesta za odlaganje.  Aktivnosti se pridružila studentica Ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja Dora Kurtek. Nakon marljivog rada na svježem zraku, djeca su slatko ručala. Mnogi tanjurići ostali su prazni!

Tekst i fotografije: Jadranka Lukavski

Ljiljana Fehir

Dora Kurtek

DJECA U VRTIĆU SE I UMJETNIČKI OBRAZUJU

Skupina „Jabuka“ iz Dječjeg vrtića Zvončić Našice-Grad Našice, sa svojim odgojiteljicama Jasnom Majer i Valentinom Stanković Dervić, posjetila je u Zavičajnom muzeju Našice likovnu izložbu autora prof. Marijana Slakića, pod nazivom Riba ribi grize rep.

U Malom likovnom salonu dvorca Pejačević dočekao ih je autor izložbe. Mogao je vidjeti nasmijana dječja lica, koja su se oduševila motivima riba smještenih u prostoru i na zidu. Već sutradan, autor izložbe, napravio je uzvratan posjet  skupini „Jabuka“ i susreo se s izložbom dječjih uradaka na temu „Ribe“. Ovog puta, Marijan Slakić, ugodno se iznenadio i pohvalio dječje umjetničke radove, bogate  maštom i kreativnošću. Radovi su nastali slaganjem, kombiniranjem i lijepljenjem različitog dopunskog i prirodnog materijala: kukuruzovine, grančica,  furnira, spužve u boji, štapića za uši, čačkalica… Izložbu dječjih radova vidjeli su i roditelji skupine.

Tekst: Jasna Majer

Fotografije: Valentina Stanković- Dervić

Veselje u vrtiću

U dječjem vrtiću realizirane su zajedničke aktivnosti povodom njegovanja slavonske tradicije – poklada. Kroz lutkarski kolaž „Iza maske lice kriti“ djeca su uživala u lutkama klauna, miševa, psa, mačke, praščića, novinara i njihovim dogodovštinama koje su pripremile odgojiteljice: Jasna Majer, Jadranka Lukavski, Ivana Neznanović i Valentina Vondrak. Poseban doživljaj bila je interaktivna igra animatorice klauna s lutkom Ćire koji je razveselio svu djecu bećarcem. Veselje se uz ples, glazbu i udaraljke nastavilo po hodnicima i sobama vrtića.

Tekst i fotografije: Valentina Vondrak

Kraljevna na zrnu graška

U našičkom Domu kulture gostovalo je kazalište Mala scena iz Zagreba, u organizaciji DV Zvončić Našice-Grad Našice.

Mališanima iz Našica i Podgorača prikazana je predstava “Kraljevna na zrnu graška”.

Djeca su bila aktivna tijekom susreta s glumcima, sudjelovala su u pojedinim dijelovima predstave.

Zajedno s glumcima pjevala su zanimljive songove.

Bio je ovo još jedan doživljaj popularne bajke koja živi i danas, u srcima i mašti naših mališana.

Tekst i fotografije: S. Kanđera

Ostali dokumenti

Financijski izvještaj od 1.1.-31.12.2019. godinu (objavljeno 7.2.2020.)

Bilješke uz financijski izvještaj od 1.1.-31.12.2019. godinu (objavljeno 7.2.2020.)

Godišnji plan i program odgojno-obrazovnog rada za pedagošku 2019./2020. godinu

Izvješće o realizaciji godišnjeg plana i programa odgojno-obrazovnog rada za 2018./19. godinu

Kurikulum dječjeg vrtića Zvončić Našice-Grad Našice za pedagošku godinu 2019./20.

Program suzbijanja korupcije u pedagoškoj 2019./2020. godini

Plan nabave roba, usluga i radova za 2019. godinu

Izjave – Sukob interesa

Bilješke uz financijski izvještaj za 2018. godinu