Mjesec hrvatske knjige

Nizom aktivnosti u Dječjem vrtiću Zvončić Našice – Grad Našice obilježava se Mjesec hrvatske knjige. Skupina „Jabuka“ 14. studenoga 2019. ugostila je predstavnike Gradske knjižnice i čitaonice Našice, ravnateljicu Silviju Šokić te knjižničare Mateu Šumradu i Đuru Rajh.

Povodom mjeseca knjige u prostoru vrtića oformljen je centar knjižnice s dječjom literaturom. Tim je povodom ravnateljica knjižnice gđa Silvija Šokić donirala vrtiću slikovnice kako bi obogatili knjižni kutak. Djeca skupine „Jabuka“ sa svojim su odgojieljicama Valentinom Stanković Dervić i Jasnom Majer prikazala kratke igrokaze na temu pravila ponašanja i kulturno-higijenskih navika. Knjižničari Matea Šumrada i Đuro Rajh djeci su objasnili kolika je važnost čitanja te što je knjižnica i koji je posao knjižničara. Pozvali su djecu i roditelje u posjet Gradskoj knjižnici i čitaonici Našice. Ravnateljica vrtića Snježana Kanđera zahvalila je na posjeti i donaciji te istaknula kako će nove knjige dodatno obogatiti već vrlo bogat vrtićki fond. Također, istaknula je kvalitetnu dosadašnju suradnju s knjižnicom.

Ovakvim oblikom suradnje djeci smo približili važnost čitanja od najranije dobi.

Valentina Stanković Dervić

Jesenka u Podgoraču i Donjoj Motičini

U utorak, 29.10.2019. godine, područne vrtiće u Podgoraču i Donjoj Motičini posjetila je Jesenka. Djeca su ju radosno dočekala. Pozorno su je gledala i slušala dok im je pričala priču „Juha od bundeve“. S instrumentima koje su sami izradili odsvirali su joj brojalice „Kišobran“ i „Pada kiša“ te otpjevali pjesmu „Molba gljive muhare“. Jesenka ih je počastila plodovima jeseni. Ovo je posjet koji kod djece potiče sva osjetila i baš su uživali.

Tekst: Tihana Barić

Foto: Tihana Barić

Silva Jančula

Jesenska svečanost

Jesenskom  svečanošću djeca i radnici vrtića su proslavili bogatstvo jeseni, njezine  mirise boje i okuse. Pekle su se kokice, jelo se mirisno voće.

Svaka skupina je imala svoju radionicu, a tu je bilo: slikanja, modeliranja, nizanja, lijepljenja, korištenja prirodnih i neoblikovanih materijala i plodova jeseni. Istraživačkim  aktivnostima obogaćena su iskustava i znanja djece. Pjevale su se zajedničke pjesme. Lijepo vrijeme doprinijelo je sveukupnom dojmu šarenila, topline i razdraganosti djece. Još jedno sjećanje na dane provedene u našem vrtiću.

Tekst i fotografije:

Snježana Kanđera