Osvojeno 1. mjesto na likovnom natječaju „Velikani hrvatske prošlosti“

Na likovnom natječaju „Velikani hrvatske prošlosti“ prvo mjesto je osvojila naša Loreta, polaznica skupine „Bubamara“, odgojiteljica Jasne Resler i Draženke Marček, pod mentorstvom D. Marček. Čestitke!

Organizatori natječaja su bili Osnovna škola Grigora Viteza i Dječji vrtić „Iskrica“ iz Zagreba. Cilj istoga je bio poticanje kreativnosti kod djece, razvijanje mogućnosti prikaza ljudskog lika te upoznavanje s velikanima naše prošlosti koji su ostavili neizbrisiv trag, čija djela i danas žive. Djeci je inspiracija bila Marija Jurić Zagorka i njezino stvaralaštvo. Likovnim izričajem, tehnikom kemijske olovke, djeca vrtića i škola prenijela su svoje doživljaje o još jednoj vrijednoj osobi, utkanoj u povijest.

Tekst: Snježana Kanđera

Fotografije: ustupljene

Mjesec hrvatske knjige

Nizom aktivnosti u Dječjem vrtiću Zvončić Našice – Grad Našice obilježava se Mjesec hrvatske knjige. Skupina „Jabuka“ 14. studenoga 2019. ugostila je predstavnike Gradske knjižnice i čitaonice Našice, ravnateljicu Silviju Šokić te knjižničare Mateu Šumradu i Đuru Rajh.

Povodom mjeseca knjige u prostoru vrtića oformljen je centar knjižnice s dječjom literaturom. Tim je povodom ravnateljica knjižnice gđa Silvija Šokić donirala vrtiću slikovnice kako bi obogatili knjižni kutak. Djeca skupine „Jabuka“ sa svojim su odgojieljicama Valentinom Stanković Dervić i Jasnom Majer prikazala kratke igrokaze na temu pravila ponašanja i kulturno-higijenskih navika. Knjižničari Matea Šumrada i Đuro Rajh djeci su objasnili kolika je važnost čitanja te što je knjižnica i koji je posao knjižničara. Pozvali su djecu i roditelje u posjet Gradskoj knjižnici i čitaonici Našice. Ravnateljica vrtića Snježana Kanđera zahvalila je na posjeti i donaciji te istaknula kako će nove knjige dodatno obogatiti već vrlo bogat vrtićki fond. Također, istaknula je kvalitetnu dosadašnju suradnju s knjižnicom.

Ovakvim oblikom suradnje djeci smo približili važnost čitanja od najranije dobi.

Valentina Stanković Dervić

Jesenka u Podgoraču i Donjoj Motičini

U utorak, 29.10.2019. godine, područne vrtiće u Podgoraču i Donjoj Motičini posjetila je Jesenka. Djeca su ju radosno dočekala. Pozorno su je gledala i slušala dok im je pričala priču „Juha od bundeve“. S instrumentima koje su sami izradili odsvirali su joj brojalice „Kišobran“ i „Pada kiša“ te otpjevali pjesmu „Molba gljive muhare“. Jesenka ih je počastila plodovima jeseni. Ovo je posjet koji kod djece potiče sva osjetila i baš su uživali.

Tekst: Tihana Barić

Foto: Tihana Barić